Pro Škoda Auto jsme společně s digitálním studiem Sinfin vytvořili Social Media Wall, animovanou prezentaci fotografií ze sociálních médií. Jako hlavní podpůrný nástroj ke sdílení fotografií jsme nainstalovali speciální verze Printky, které sdílené fotografie umí jednoduše vytisknout. Zadáním zákazníka bylo zobrazit aktuální dění na autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem ze sociálních sítí pod hashtagem #skodaiaa a v reálném čase je zobrazovat na velkoformátové LED stěně tvořící celou zadní část stánku automobilky. 

Projekt je pro nás přirozeným spojením know-how a zkušeností, které máme ze společného projektu Printka. Pro obě společnosti jsou fotografie a sociální sítě denním chlebem, ale i designovou a technologickou výzvou. 

 

 

 

 

Na hlavní střední části běží smyčka jedenácti různých rozvržení, kdy se v každém tzv. layoutu postupně objeví zhruba deset fotek před jeho změnou na další. Grafický koncept Driving tomorrow dodaný agenturou BECC je založený na vrstvení trojúhelníku přes fotografie a video. Pro rozklad obrazku do trojúhelníků jsme použili algoritmus založený na variantě Voronoiova diagramu zvaný Delaunayho triangulace. Na bočních stranách je pak animace vertikálního posunu fotografií staršího data vyfocení.

Detail animace Social Media Wall

Detail animace při změně fotografie

     Princip Delaunayho triangulace

Rozdělení plochy Delaunayho triangulací

 

Na LED projekci jsou promítány fotografie z Instagramu, Twitteru a Facebooku v krátkém čase po nahrání na konkrétní síť. V případě prvních dvou jmenovaných se tak děje pomocí našeho oficiálního a certifikovaného programového přístupu, který nám dovoluje s daty uživatelů dále pracovat. Facebook podobné API neposkytuje a proto bylo nutné vytvořit efektivní administraci na ruční stažení těch nejzajímavějších veřejných příspěvků. Veškeré fotografie jsou pro projekci schváleny v čase do jedné minuty moderátorem a připraveny k tisku a prezentaci na Social Media wall. Obrazový i textový obsah schvaluje moderátor, protože pro tuto akci byl nastavený vcelku striktní model pro výběr vhodných fotografií.

Ukázka administrace Social Media Wall

Představu o dosahu sdílených příspěvků doplňují statistiky dostupné v cloudové administraci Printky. Zde je možné odfiltrovat časové období a prohlédnout si veškeré dění dle denní doby a pořadí fotografií dle zapojení (počet lajků a komentářů). 

Ukázka statistik z Printky / Social Media Wall


Printka / hashtag tiskárna

Neméně důležitou částí instalace je samotná Printka. Na velkém dotykovém displeji umožňuje jednoduše tisknout fotografie umístěné v přednastavené grafické šabloně. Vděčná odměna za návštěvu prezentace značky v podobě tištěné fotografie je velkou motivací pro sdílení fotografií pod vybraným hashtagem. Obsah lze načítat z Instagramu, Twitteru, Facebooku nebo jiného dostupného zdroje fotografií, který poskytuje API. 

V případě řešení pro Škoda Auto jsme nahrávali fotografie i z mobilních telefonů product advisorů (obsluha na místě stánku). Mohou si tak fotku s vysněným autem odnést i hosté, kteří nejsou na sociálních sítích aktivní. 

Printka upravená přímo pro Škoda Auto před Socicla Media Wall

  

Ukázka vytištěné fotky z Printky

Pro náš projekt Printka.cz se věnujeme vývoji a výrobě designové hashtag tiskárny vhodné pro krátkodobé pronájmy a  také stálé řešení implementované na míru do dočasných i stálých instalací. Pro výstavu Škody na IAA 2019 ve Frankfurtu je technologie Printky umístěna v pultu vytvořeném v designu expozice značky Škoda Auto. Printka doplnila nově portfolio služeb pro firemní eventy o interaktivní projekci Social Media wall spojenou se statistikami dosahu na sítích a dokáže Vám zajistit kompletní obsluhu pomocí proškoleného personálu spolu s live moderováním příspěvku v souladu s pravidly zákazníka.

Sinfin.digital / digitální studio

Sinfin.digital navrhuje a implementuje internetové služby, webové prezentace a digitální prezentace, jako je tato Social Media Wall. Navíc je Sinfin tvůrcem a provozovatelem internetového designového fotolabu Vyvolej.to a pro Smybox vytvořil a provozuje cloudovou část Printky obsahující komunikaci s API sociálních sítí, exporty fotografií a komunikaci s Printkou. Přehled jejich prací a klientů si můžete prohlédnout na webu v referencích

Zaujala Vás tato instalace? Rádi s Vámi probereme možnosti možnosti vhodné pro Váš projekt. 

Printka - David Čeřovský / david@smybox.com / +420 732 970 908 

Sinfin - Filip Ornstein / filip@sinfin.cz / +420 777 244 402

Napsal: David Čeřovský